Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Nejrozšířenější rozměr motocyklových pneumatik 120/70-17
04.04.2023

Nejrozšířenější rozměr motocyklových pneumatik 120/70-17

Historie rozměru moto pneumatik 120/70-17

Rozměr 120/70-17 je jeden z nejpopulárnějších rozměrů pneumatik pro sportovní motocykly, které se používají zejména na předních kolech. Historie těchto pneumatik sahá až do 80. let, kdy se začaly vyrábět jako reakce na rostoucí poptávku po motocyklech s větší výkonností.

V té době se sportovní motocykly začaly stávat stále populárnějšími, a tak se výrobci pneumatik museli přizpůsobit rostoucímu požadavku na lepší výkon. V roce 1983 přišel japonský výrobce pneumatik Bridgestone s novou technologií výroby pneumatik s úzkým profilem, která umožnila motocyklistům dosáhnout vyšší rychlosti a zlepšit jízdní vlastnosti.

Honda VF500F

V roce 1984 přišel japonský výrobce motocyklů Honda s modelem VF500F, který byl vybaven pneumatikami s rozměrem 120/70-17 na předním kole. Tyto pneumatiky byly vyvinuty ve spolupráci s Bridgestone a byly vyrobeny pomocí nové technologie. Pneumatiky s rozměrem 120/70-17 byly později použity na dalších modelech motocyklů a postupně se staly standardem pro sportovní motocykly.

V průběhu let se pneumatiky s rozměrem 120/70-17 staly stále výkonnější a vylepšovaly se jejich jízdní vlastnosti. V současné době jsou pneumatiky s tímto rozměrem k dispozici v mnoha různých typech a jsou používány na různých typech motocyklů, včetně sportovních, cestovních a naked bike motocyklů.

Rozměr 120/70-17 na závodních motocyklech

Rozměr pneumatik 120/70-17 se stal oblíbeným v motocyklových závodech v 80. letech, kdy se objevil na sportovních motocyklech a pneumatiky s tímto rozměrem umožnily motocyklistům dosáhnout vyšších rychlostí a lepších výkonů.

V průběhu 80. a 90. let se pneumatiky s rozměrem 120/70-17 staly standardem pro sportovní motocykly a začaly se používat i v různých motocyklových závodech, jako jsou například závody MotoGP a Superbike.

Moto GP

V roce 1988 se poprvé konala série závodů Superbike World Championship, která byla založena speciálně pro sportovní motocykly s uličním vzhledem. Od té doby se pneumatiky s rozměrem 120/70-17 staly běžným standardem pro tyto závody a závodní týmy se soustředily na vylepšování výkonu a jízdních vlastností těchto pneumatik.

V současné době jsou pneumatiky s rozměrem 120/70-17 stále oblíbené mezi motocyklovými závodníky a jsou používány ve většině kategorií, včetně MotoGP, Superbike, Supersport a dalších. Výrobci pneumatik se stále snaží zlepšovat jízdní vlastnosti těchto pneumatik a přizpůsobovat je požadavkům závodníků.

Výsledky testů moto pneu 120/70-17

Zde je několik příkladů značek, které obecně obstály v testech a jsou považovány za kvalitní volbu pro motocykly s tímto rozměrem:

 1. Michelin Pilot Power 2CT - tato pneumatika je oblíbená mezi majiteli sportovních motocyklů a nabízí vysokou úroveň výkonu a jízdních vlastností. Michelin Pilot Power 2CT je také oblíbená pro svou vynikající trakci a ovladatelnost v mokrých podmínkách.

  Michelin Pilot Power 2CT
 2. Bridgestone Battlax Hypersport S22 - tato pneumatika je určena pro sportovní a naked bike motocykly a nabízí vysokou úroveň výkonu a jízdních vlastností. Bridgestone Battlax Hypersport S22 je také cenově dostupná a nabízí dobrou trakci v mokrých podmínkách.
 3. Pirelli Diablo Rosso IV - tato pneumatika je oblíbená mezi majiteli sportovních motocyklů a nabízí vysokou úroveň výkonu a jízdních vlastností. Pirelli Diablo Rosso IV je také vynikající v mokrých podmínkách a nabízí rychlou odezvu na změny směru.

Pneumatiky 120/70-17 s vysokým kilometrovým nájezdem

Výdrž pneumatiky závisí na mnoha faktorech, jako je styl jízdy, typ motocyklu a povrch silnice. Nicméně, několik značek pneumatik s rozměrem 120/70-17 je známo pro vysoký kilometrový výkon, včetně:

 1. Michelin Pilot Road 4 - Tato pneumatika je navržena pro touring motocykly a nabízí vynikající kilometrový výkon. Michelin tvrdí, že pneumatika Pilot Road 4 má až o 20% delší životnost než předchozí modely.

 2. Bridgestone Battlax Adventure A41 - Tato pneumatika je určena pro adventure motocykly a nabízí vysoký kilometrový výkon. Díky novému složení směsi pneumatiky a lepšímu tvaru dezénu, je Bridgestone Battlax Adventure A41 navržena pro poskytování vyššího kilometrového výkonu v porovnání s předchozími modely.

 3. Dunlop Roadsmart III - Tato pneumatika je navržena pro touring motocykly a nabízí vysokou životnost. Dunlop tvrdí, že Roadsmart III nabízí až o 10% lepší kilometrový výkon než jeho předchůdci.

Která motocyklová pneumatika rozměru 120/70-17 je nejlepší na mokru?

Existuje mnoho různých typů pneumatik rozměru 120/70-17 určených pro různé účely a podmínky jízdy. Pokud se však zaměříme pouze na výkon na mokru, některé z nejlepších pneumatik v této kategorii jsou:

 1. Michelin Pilot Road 5 - Tato pneumatika je známá svým vynikajícím výkonem na mokru. Michelin používá speciální směs gumy, která poskytuje lepší přilnavost a stabilitu na mokrých silnicích. Pilot Road 5 také nabízí vynikající ovladatelnost a rychlou odezvu.

 2. Bridgestone Battlax Hypersport S22 - Tato pneumatika je určena pro sportovní motocykly a nabízí vynikající výkon na mokru. Díky novému dezénu a speciální směsi gumy se Battlax Hypersport S22 může pochlubit vynikající trakcí a zlepšenou ovladatelností v mokrých podmínkách.

 3. Pirelli Diablo Rosso Corsa IV - Tato pneumatika je určena pro sportovní motocykly a poskytuje vynikající výkon na mokru. Diablo Rosso Corsa IV má vylepšenou směs gumy, která poskytuje vynikající trakci a stabilitu na mokrých silnicích, zatímco nový dezén pneumatiky zlepšuje ovladatelnost a stabilitu v zatáčkách.

Která motocyklová pneumatika rozměru 120/70-17 na více poloměrů pro rychlejší výjezd ze zatáček?

Pneumatiky rozměru 120/70-17 s více poloměry, které umožňují rychlejší výjezdy ze zatáček, jsou obvykle pneumatiky určené pro sportovní motocykly a mají agresivnější dezén, aby se zlepšila přilnavost a ovladatelnost.

Mezi pneumatiky, které nabízejí vynikající výkon na více poloměrech, patří:

 1. Dunlop Sportsmart TT - Tato pneumatika byla vyvinuta speciálně pro sportovní motocykly a nabízí vynikající výkon na více poloměrech. Díky speciální směsi gumy a novému dezénu Dunlop Sportsmart TT poskytuje vynikající přilnavost a ovladatelnost v zatáčkách.

 2. Metzeler Sportec M7 RR - Tato pneumatika je také určena pro sportovní motocykly a nabízí vynikající výkon na více poloměrech. Nový dezén a směs gumy Metzeler Sportec M7 RR zlepšují přilnavost a ovladatelnost v zatáčkách a umožňují rychlejší výjezdy.

 3. Pirelli Diablo Rosso IV - Tato pneumatika je navržena pro sportovní motocykly a také nabízí vynikající výkon na více poloměrech. Speciální směs gumy a dezén pneumatiky Diablo Rosso III zvyšují přilnavost a umožňují rychlejší výjezdy ze zatáček.

Které motocyklové pneumatiky rozměru 120/70-17 obsahují více směsí a jaké jsou jejich výhody?

Některé výrobci pneumatik, jako jsou například Michelin, Pirelli nebo Metzeler, nabízejí pneumatiky rozměru 120/70-17 s více směsmi gumy. Tyto pneumatiky jsou obvykle označovány jako "dual compound" nebo "multi compound" pneumatiky.

Výhody pneumatik s více směsmi zahrnují:

 1. Zlepšená přilnavost - Pneumatiky s více směsmi gumy mají různé tvrdosti na různých místech pneumatiky, což zlepšuje přilnavost a ovladatelnost v různých podmínkách, zejména na mokrém povrchu.

 2. Delší životnost - Více směsí gumy v pneumatice mohou také zlepšit životnost pneumatiky. Tvrdší směsi gumy jsou obvykle použity na středové části pneumatiky, což znamená, že pneumatika bude mít delší životnost na rovných úsecích silnice. Měkčí směsi gumy jsou pak použity na bocích pneumatiky pro lepší přilnavost a ovladatelnost v zatáčkách.

 3. Vyšší výkon - Díky různým směsím gumy v pneumatice se zlepšuje výkon v různých podmínkách, což může přispět ke zvýšení bezpečnosti a komfortu při jízdě na motocyklu.

Například Michelin Pilot Road 4 GT je pneumatika rozměru 120/70-17 s více směsmi gumy, která nabízí vynikající výkon na mokrém povrchu a zlepšenou životnost. Podobně Pirelli Angel GT II nebo Metzeler Roadtec 01 jsou také pneumatiky s více směsmi gumy, které nabízejí vynikající výkon a delší životnost. Mezi další pneumatiky s více směsmi patří:

Bridgestone Battlax T32 - tato pneumatika používá technologii "3LC" (3 Layer Compound), která kombinuje tři různé směsi gumy pro lepší přilnavost a ovladatelnost v zatáčkách.

Dunlop Roadsmart IV - tato pneumatika používá technologii "MultiTread", která kombinuje dvě různé směsi gumy pro zlepšenou životnost a výkon na mokrém povrchu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli