Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Historie a současnost zadních moto pneumatik 180/55-17
11.04.2023

Historie a současnost zadních moto pneumatik 180/55-17

Historie rozměru moto pneu 180/55 R17

Motocyklové pneumatiky rozměru 180/55 R17 byly vyvinuty v 80. letech 20. století. Tyto pneumatiky byly puristické vzhledem k rozměru a zároveň poskytovaly dobrý kompromis mezi jízdními vlastnostmi a trvanlivostí.

Jedním z výrobců, kteří začali vyrábět pneumatiky tohoto rozměru, byla firma Michelin. V roce 1987 představila svou první pneumatiku rozměru 180/55 R17 pro sportovní a závodní motocykly. Tento rozměr se brzy stal oblíbeným u sportovních motocyklů díky svému výkonu a možnostem zlepšené trakce a stability při vyšších rychlostech.

Dnes vyrábí pneumatiky tohoto rozměru mnoho výrobců, včetně Michelin, Continental, Pirelli, Bridgestone a mnoho dalších. Tyto pneumatiky jsou vhodné pro sportovní motocykly, sport-touring a naked bike. Vzhledem k jejich vlastnostem a výkonu se staly velmi oblíbenými pneumatikami pro motocyklisty po celém světě.

Závodní použití pneu rozměru 180/55 R17

Rozměr 180/55 R17 byl poprvé použit v motocyklových závodech na začátku 90. let, kdy přišla na trh nová generace sportovních motocyklů.

Původně se jednalo o rozmer určený pro motocykly s výkonem přesahujícím 100 koní. Pneumatika se rychle stala oblíbenou volbou pro výrobce sportovních motocyklů, a proto se začala používat i ve závodech.

Postupem času se stala standardem pro motocykly nabízející sportovní jízdní vlastnosti včetně lepšího přilnavosti a zvýšené stability během jízdy.

Dnes je rozměr 180/55 R17 běžným standardem pro sportovní motocykly a je hojně používán v mnoha závodech jako např. MotoGP, Superbike či různé národní šampionáty.

Pneumatiky 180/55-17 naleznete i na motocyklu Scrambler Icon Dark

Výsledky testů pneu rozměru 180/55 R17

Několik motocyklových pneumatik rozměru 180/55 R17 obstálo v testech. Následující jsou některé z nich:

Michelin Pilot Road 4 - tato pneumatika byla hodnocena jako nejlepší v kategorii touringových pneumatik. Získala vysoké body v oblasti jízdní výkonnosti, záběru a odolnosti proti opotřebení.

Bridgestone Battlax S21 - tato pneumatika byla hodnocena jako vynikající pro sportovní jízdu. Získala vysoké body za výkon v zatáčkách a zrychlení, stejně jako za dobrou kontrolu mokré trakce.

Pirelli Angel GT - tato pneumatika byla hodnocena jako nejlepší v kategorii sportovně-touringových pneumatik. Získala vysoké body za výkon v zatáčkách, záběr, trvanlivost a kontrolu mokré trakce.

Dunlop Roadsmart III - tato pneumatika byla hodnocena jako vynikající pro touringovou jízdu. Získala vysoké body za trvanlivost, dobrou kontrolu mokré trakce a pohodlí.

Metzeler Roadtec 01 - tato pneumatika byla hodnocena jako nejlepší v kategorii sportovně-touringových pneumatik. Získala vysoké body za výkon v zatáčkách, záběr, trvanlivost a kontrolu mokré trakce.

Pneumatiky 180/55-17 s vysokým kilometrovým nájezdem

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují kilometrový nájezd pneumatiky pro motocykly, jako jsou styl jízdy, povrch silnice, tlak v pneumatikách a mnoho dalších. Nicméně, některé pneumatiky jsou navrženy s cílem dosáhnout vyššího kilometrového nájezdu.

Například, některé z pneumatik s vysokým kilometrovým nájezdem v rozměru 180/55-17 jsou:

 1. Michelin Pilot Road 4: Tento typ pneumatiky nabízí vynikající výkon v oblasti ovladatelnosti a bezpečnosti a také se vyznačuje dlouhou životností. Má mnoho pozitivních recenzí od zákazníků.

 2. Bridgestone Battlax Sport Touring T31: Tento typ pneumatiky nabízí vyšší kilometrový nájezd než předchozí verze a zároveň zajišťuje dobrý výkon v oblasti ovladatelnosti a stability.

 3. Dunlop Sportmax Roadsmart III: Tento typ pneumatiky se vyznačuje vysokou trvanlivostí a zajišťuje dobrý výkon na mokrých i suchých površích.

Je však důležité si uvědomit, že každá pneumatika má své vlastní specifikace a výkonnostní charakteristiky, a proto je důležité vybrat pneumatiku, která vyhovuje vašemu stylu jízdy a potřebám, a dodržovat doporučený tlak v pneumatikách a další bezpečnostní doporučení.

Pneumatiky 180/55-17 se skvělým chováním na mokru

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují výkon pneumatiky pro motocykly na mokrém povrchu, jako jsou složení pneumatiky, hloubka dezénu, konstrukce pneumatiky a mnoho dalších. Nicméně, některé pneumatiky jsou navrženy s cílem dosáhnout nejlepšího výkonu na mokru.

Některé z nejlepších pneumatik rozměru 180/55-17 pro jízdu na mokru jsou:

 1. Michelin Pilot Road 5: Tento typ pneumatiky nabízí vynikající výkon v oblasti přilnavosti a bezpečnosti na mokrém povrchu díky novému designu dezénu a složení gumy.

 2. Pirelli Angel GT II: Tento typ pneumatiky se vyznačuje vysokou úrovní přilnavosti na mokrých površích a také nabízí dobrý výkon v oblasti ovladatelnosti a trvanlivosti.
  Pirelli Angel GT II

 3. Dunlop Sportmax Roadsmart IV: Tento typ pneumatiky je navržen s cílem dosáhnout vysoké úrovně přilnavosti na mokrých površích a také nabízí dobrý výkon v oblasti trvanlivosti a ovladatelnosti.

Je důležité si uvědomit, že každá pneumatika má své vlastní specifikace a výkonnostní charakteristiky, a proto je důležité vybrat pneumatiku, která vyhovuje vašemu stylu jízdy a potřebám, a dodržovat doporučený tlak v pneumatikách a další bezpečnostní doporučení.

Sportovní pneumatiky 180/55-17 s více poloměry pro rychlejší výjezd ze zatáček

Pneumatika pro motocykl rozměru 180/55-17 určená pro rychlý výjezd ze zatáček by měla mít agresivnější dezén a být navržena pro lepší přilnavost a stabilitu v obloucích.

Některé pneumatiky, které jsou dobrou volbou pro tento účel jsou:

 1. Dunlop Sportmax Q4 - Tento typ pneumatiky je navržen s cílem dosáhnout maximální přilnavosti na suchém povrchu a rychlém zotavení v zatáčkách. Tento typ pneumatiky je vysoce oblíbený pro jízdu na okruzích a závodech.

 2. Pirelli Diablo Supercorsa SP V3 - Tento typ pneumatiky má agresivní dezén a byl vyvinut pro jízdu na okruzích a rychlou jízdu v zatáčkách. Poskytuje vynikající přilnavost a ovladatelnost.

 3. Bridgestone Battlax Racing Street RS10 - Tento typ pneumatiky byl navržen pro rychlou jízdu v zatáčkách a poskytuje vynikající ovladatelnost a přilnavost. Tento typ pneumatiky je vhodný pro pokročilé jezdce, kteří hledají nejlepší výkon na okruzích.

Je však důležité si uvědomit, že tyto pneumatiky jsou určeny pro jízdu na suchém povrchu a mohou mít horší výkon na mokrém povrchu. Pokud plánujete jezdit na mokrém povrchu, je důležité vybrat pneumatiky s vylepšenou mokrou přilnavostí.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli