Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
Blog
10.02.2023
Dvousměsové pneu na moto - výhody, typy, historie dvojí směsi
Motocyklové pneumatiky s dvojitou směsí jsou pneumatiky, které mají ve své konstrukci dvě různé směsi pryže. Střed pneumatiky je obvykle vyroben z tvr... číst celé
01.02.2023
Tipy a triky k údržbě pneumatik
Dodržujte tyto pokyny a tipy, aby byla vaše jízda na motocyklu příjemná, bezpečná a pohodlná. číst celé
01.02.2023
Jak skladovat pneumatiky? Instrukce k uskladnění pneu
Nepoužívané pneumatiky špatným uskladněním trpí. Máme pro Vás několik tipů jak pneumatiky uskladnit aby dlouho vydržely a byly připraveny na sezónu. číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Jak skladovat pneumatiky? Instrukce k uskladnění pneu
01.02.2023

Jak skladovat pneumatiky? Instrukce k uskladnění pneu

Uskladnění pneumatik

Nepoužívané pneumatiky špatným uskladněním trpí. Máme pro Vás několik tipů jak pneumatiky uskladnit aby dlouho vydržely a byly připraveny na sezónu.

 • Uložené pneumatiky se nesmí zatěžovat, mačkat ani natahovat, protože by mohlo dojít k jejich trvalé deformaci.
 • V případě krátkodobého skladování (do 4 týdnů) mohou být pneumatiky skladovány ve vodorovné poloze, jedna na druhé až do výšky 1,5 m, ale pouze v případě, že je do pneumatik vložen přepravní karton.
 • Při delším skladování by měly být pneumatiky skladovány ve svislé poloze a jednou za měsíc mírně otočeny.
 • Pneumatiky skladujte při teplotě do 25 °C, ještě lépe do 15 °C. Deformace jsou pravděpodobnější při vyšších teplotách. Zabraňte přímému kontaktu s teplem, radiátory a horkými trubkami. Nízké teploty mohou mít na pneumatiky nepříznivý vliv. Studené pneumatiky je třeba před použitím zahřát na teplotu 25 °C.
 • Pneumatiky skladujte v prostorech bez obsahu ozonu (mimo dosah elektromotorů a jiných elektrických zařízení, které mohou produkovat jiskry a jiné výboje, jež mohou způsobit nebo zvýšit koncentraci ozonu v prostoru) a v prostorech bez přístupu kyslíku a chemických látek, jako jsou paliva, maziva, chemikálie, kyseliny nebo dezinfekční prostředky.
 • Pneumatiky skladujte mimo dosah ostrých předmětů, které by mohly poškodit gumový povrch (ostré kovové části, dřevěné části nebo jiné ostré předměty.

BAREVNÉ PNEUMATIKY

 • Při skladování barevných pneumatik je třeba dbát na obecné podmínky skladování. Dále je třeba vzít v úvahu, že barevná bočnice je extrémně citlivá na znečištění a přímé sluneční záření, proto by pneumatiky měly být zabaleny do fólie a skladovány v tmavém prostoru.

Zdroj: Mitas

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky