Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Motocyklové řetězy - motořetězy

Motocyklový řetěz je důležitou součástí přenosu výkonu z motoru na zadní kolo. Je tvořen řadou spojených článků, které se pohybují přes ozubená kola. Motocyklové řetězy mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je ocel, nerezová ocel a hliník. Některé motocyklové řetězy mohou být také vyrobeny z titanu nebo dalších exotických materiálů, což zvyšuje jejich výkon a snižuje hmotnost vozidla.

Pro správnou funkci přenosu výkonu musí být motocyklový řetěz správně napnutý a mazaný. Neúspěšná údržba může vést k opotřebení a dokonce i k prasknutí řetězu, což může být velmi nebezpečné pro jezdce a ostatní na silnici.

Motocyklové řetězy se mohou lišit svou velikostí, tvarem a počtem článků, což ovlivňuje výkon a rychlost vozidla. Při nákupu nového motocyklového řetězu je důležité zajistit, že je kompatibilní s vaším motocyklem a je navržen pro vaše potřeby.

Správná údržba a výběr kvalitních motocyklových řetězů je důležitá pro zajištění bezpečné a spolehlivé jízdy vašeho motocyklu. Měli byste pravidelně kontrolovat stav svého řetězu a provádět nezbytnou údržbu, jako je mazání a napínání, aby se minimalizovala pravděpodobnost jeho opotřebení a případných nehod.

Motocyklové řetězy se liší velikostí, tvarem a počtem článků. Rozměry a počet článků jsou určeny pro každý konkrétní model motocyklu a jsou stanoveny výrobcem. Existují však také univerzální řetězy, které jsou navrženy pro širokou škálu motocyklů a čtyřkolek.

Nejčastěji používaným typem motocyklového řetězu je 520 nebo 525, ale existují také řetězy s širšími články, jako je 530 nebo 532. Rozměry článků se mohou lišit podle typu řetězu, ale obvykle jsou v rozmezí 5/8 palce až 3/4 palce. Existují také speciální řetězy pro off-road motocykly s většími články, aby lépe odolaly náročným podmínkám terénu.

Je důležité si být vědom správné velikosti a počtu článků pro váš konkrétní model motocyklu nebo čtyřkolky. Pokud si nejste jisti, jaký řetěz je pro váš stroj správný, můžete se poradit s odborníkem nebo prohlédnout manuál vašeho motocyklu.

Novinky z našeho blogu

Specifická označení motocyklových pneumatik - co znamenají ta písmena na motopneu?
19.04.2023
Specifická označení motocyklových pneumatik - co znamenají ta písmena na motopneu?
Odkrýváme skrytý význam písmen a označení v názvech moto pneumatik. Písmena vložená do jména pneumatiky dokážou zamotat hlavu i odborníkům. číst celé
Historie a současnost zadních moto pneumatik 180/55-17
11.04.2023
Historie a současnost zadních moto pneumatik 180/55-17
Rozměr 180/55-17 patří k nejrozšířenějším u silničních motocyklů a je tomu tak již přes 40 let. Chcete vědět více o pneumatikách 180/55-17? číst celé
Automobilové pneumatiky

Kontakty
(Po-Pá, 9-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz